Kartki świąteczne – tradycja czy przeżytek?
Christmas cards & Christmas time & Corporate identity

Kartki świąteczne - tradycja czy przeżytek?

16 grudnia 2015

Jeszcze 10 lat temu długie kolejki na poczcie w połowie grudnia jednoznacznie zwiastowały rychłe nadejście Świąt Bożego Narodzenia – mało kto wówczas wyobrażał sobie okres przedświąteczny bez wysyłania do bliskich bożonarodzeniowych, świątecznych kartek. Pomimo upływu czasu i dziś obdarowujemy się kartkami, ale w nieco inny – wirtualny sposób.

Bożonarodzeniowa kartka w 2 minuty?

Liczy się gest – tym hasłem kieruje się zdecydowana większość użytkowników internetu, która rokrocznie projektuje standardowe kartki za pomocą najprostszego kreatora kartek internetowych, wkleja wirtualny znaczek i podpisuje je – oczywiście nie własnoręcznie, ale przy pomocy klawiatury. Tego rodzaju elektroniczne świąteczne kartki idealnie wpasowują się w świąteczny rozgardiasz, pozwalając za pomocą jednego kliknięcia „załatwić” kartkowy obowiązek, a za pomocą drugiego wysłać kartki do wybranej liczby adresatów. Można? Można. Na palcach jednej ręki można jednak policzyć tych, którzy nie potraktowali tego rodzaju kartek jako spam w poczcie elektronicznej – bo w końcu ileż można odczytywać te same kartki z tymi samymi bałwankami, bombkami i choinkami?

Nieco bardziej wymagający internetowi kartkowicze pokuszą się o kartkę z animacją a nawet bożonarodzeniową melodyjką, odtwarzaną przy każdym otwarciu kartki na ekranie monitora. Czy można chcieć czegoś więcej?

Oryginalne, spersonalizowane kartki świąteczne

Ciekawym rozwiązaniem pośrednim jest po prostu zaprojektowanie własnej, oryginalnej kartki świątecznej – innej niż wszystkie, z własnymi życzeniami a nawet własnym zdjęciem. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej pracochłonne niż skorzystanie z gotowego kreatora, ale mniej wymagające niż wypisanie kartek ręcznie z dodatkowym bonusem w postaci czekania w kilkugodzinnej kolejce przy pocztowym okienku.

Z tego rozwiązania korzysta wiele firm, projektując lub zlecając grafikom zaprojektowanie świątecznych kartek firmowych z logo firmy a także specjalnymi, firmowymi życzeniami.

  • Zdecydowanym plusem tego rodzaju spersonalizowanych kartek jest ich oryginalność i niepowtarzalność – w końcu to Ty decydujesz, jak taka kartka ma wyglądać i dajesz konkretne wytyczne co do jej treści i wyglądu
  • Wbrew uprzedzeniom, koszt zaprojektowania oryginalnej kartki nie jest duży, a cena za jeden egzemplarz to równowartość ok. 35-50 zł netto.
  • Potrzebujesz kilka kartek dla kontrahentów, ale jesteś na tyle zmotywowany, by każdemu z nich wysłać inny kolor bombek? Nie ma sprawy! Profesjonalna kartka firmowa pozwoli Ci na stworzenie kilkunastu oryginalnych wersji tej samej kartki, bez konieczności projektowania jej od początku.
  • Nie zapominaj, że wizerunek firmy to nie tylko strona internetowa i rozdawanie wizytówek, ale przede wszystkim również docenianie i systematyczne „przypominanie się” najbardziej lojalnym klientom i kontrahentom – firma kartka świąteczna z noworocznymi życzeniami to doskonały sposób na zacieśnianie biznesowych więzi.

Szukasz oryginalnych, firmowych kartek świątecznych? Zapraszam do skorzystania z oferty 🙂

Projekt kartki świątecznej w kilku tonacjach kolorystycznych – 35 zł netto

W cenie:

  • Projekt graficzny kartki wedle upodobań klienta,
  • Kilka wersji kolorystycznych i graficznych wybranej kartki
  • Nielimitowana ilość poprawek do wybranej kartki

Firmowe kartki świąteczne

 

5 osób lubi ten wpis. Dzięki!

Follow Olgagraphic on

Komentarze (0)